PHASEWRSX2.5A
Quantity Pricing
QTY
  • Adhesive Type
  • Application
  • Average Outdoor Durability
  • Brand Name
  • California Prop 65
  • Cards or Sheets per Pack
  • Character Height
  • Character Size
  • Color
  • Compatible Surface Types
  • Contains EU REACH SVHC-Product
  • Contains EU REACH SVHC-Product Pub Date
  • Country of Origin
  • Dimensions
  • ECCN (Export Commodity Control Number)
  • Finish
  • Height
  • HTS Code (Harmonized Tariff Schedule)
  • Indoor or Outdoor Use
  • Legend
  • Material
  • Material Properties
  • Maximum Service Temperature °F
  • Minimum Service Temperature °F
  • Mounting Type
  • Prod Number
  • Product Number
  • Qty Per
  • Quantity per Card or Sheet
  • REACH Candidate List Date
  • REACH SVHC Status
  • Reflective Type
  • RoHS Compliance Status
  • Service Temperature Range °F
  • Text Legend
  • Thickness
  • UNSPSC
  • UOM
  • Width
Non-Adhesive
Safety Identification
10 Years
Brady®
1
2.5 in
2.5"
Black on Red
High Surface Energy
Yes - Contains
Mexico
2.875 in H x 1.75 in W
EAR99
Matte
2.875 in
Outdoor Use
A
Calendered Vinyl
Flexible, UV-resistant
180 °F
-40 °F
Adhesive
PHASEWRSX2.5A
PHASEWRSX2.5A
1 Label
1
04 February 2026
Part contains an SVHC
Non-reflective
Compliant with Directive 2011/65/EU
-40 °F - 180 °F
A
0.024 in
Label
1.75 in